Tvorba funkčního a estetického interiéru s pomocí interiérového designéra je mnohdy dlouhodobý a spletitý proces, ale výsledek stojí za to. Nicméně platí, že čím dříve mě oslovíte, tím lépe. Ideálně ještě před zahájením stavebních prací.

První schůzka

Během úvodní schůzky se nejen blíže seznámíme, ale především budeme hovořit o Vašich požadavcích, představách, přáních a v neposlední řadě i finančních možnostech. Rovněž Vás požádám o stanovení rámcového rozpočtu. Dále Vás seznámím se stylem své práce a průběhem naší budoucí spolupráce. Výsledkem bude konkrétní cenová nabídka, která se během projektu již nebude měnit. Cenu stanovuji individuálně dle rozsahu prací, který se u každého projektu liší. Úvodní schůzka je zdarma.

Návrh

Po odsouhlasení cenové nabídky a zahájení vlastní spolupráce začneme formovat ideální řešení Vašeho interiéru, tzn. dispozici, styl, barevnost, materiály, které se budou v interiéru objevovat v podobě podlahy, nábytku, osvětlení, textilu atd. Tato fáze bude ukončena předáním 2D zobrazení celého prostoru, tzn. zpracováním finálního návrhu dispozičního řešení (půdorys, nárysy důležitých stěn) a stylové koláže vyjadřující barevně-materiálové schéma.

Konkrétní řešení

V této fázi projektu pro Vás vytvářím návrh interiéru ve 3D, který vychází z dispozice odsouhlasené v 1. fázi práce na projektu. Navrhuji nábytek na míru, typy zařizovacích předmětů, svítidel a dalších prvků v interiéru. Během této etapy budeme ve spojení častěji, abychom vše doladili k Vaší spokojenosti. Výsledkem tohoto procesu bude 3D zobrazení celého prostoru, 2D pohledy na důležité stěny, nábytky na míru a finální rozvržení barev a materiálů v interiéru.

Realizace

Tato část práce má několik fází, které se mohou různě prolínat. Součástí jsou podklady pro stavební práce - rozkreslení elektroinstalace, vodoinstalace, okótované schéma osvětlení, případné menší stavební úpravy atd. Na složitějších stavebních řešeních spolupracuji s příslušnými odborníky - projektantem, statikem atd. S ohledem na zamýšlený rozpočet vytvářím konkrétní seznam zařizovacích předmětů. Připravuji podklady pro truhláře a další řemesla. Řeším poptávky na jednotlivé dodavatele, která Vám i ráda doporučím. Vytvořím časový harmonogram jednotlivých prací a na vše budu po vzájemné domluvě pečlivě dohlížet až do finálního předání interiéru. Během této fáze, která je náročná na čas i koordinaci, Vám svým zapojením do projektu mohu ušetřit spoustu času i starostí.

Pokud si s něčím nevíte rady, potřebujete poradit např. se stylem Vašeho budoucího interiéru, či s dílčím výběrem jednotlivých prvků, je možné se domluvit i na jednorázových konzultacích.

Cena konzultace: 1 200,- Kč/hod.